درباره ما
‎‌ در روزگاری که طبق آمارها، گزارش‌ها وگفتمان غالب فارغ التحصیلان سمپاد، مدارس استعدادهای درخشان دوره دوم دارای نقایص کارکردی اساسی بودند، دبیرستان علامه حلی ۱۰ پس از سال‌ها پیگیری و پافشاری دغدغه‌مندان تعلیم و تربیت، در سال 1390، در ساختمانی قدیمی و نیمه مخروب در پاسداران تهران و بدون هیچ امکاناتی تأسیس شد.
تأسیس علامه حلی ۱۰ روح تازه‌ای در کالبد مدارس علامه حلی دمید؛ تصمیم‌سازان دبیرستان برای جبران نقایص آموزشی دبیرستان‌های علامه حلی، شیوه آموزشی را بر پایه‌ی تغییر الگوی یاددهی-یادگیری و حرکت از نظام حافظه-محور به نظام تفکر-محور بنا نهاده و هدف را پرورش انسان‌هایی نوآور و متعهد به ارزش‌های اسلامی-ایرانی قرار دادند؛ انسان‌هایی محقق، با دانش و کارآفرین که بتوانند آینده‌ای درخشان برای میهن عزیزمان رقم بزنند.
دبیرستان علامه حلی ۱۰ پیرو همین دغدغه‌ها، سال‌های سخت و پرتلاشی را پشت سر گذاشت و با وجود چشیدن تلخی‌ها و شیرینی‌های بسیار، همواره استوار ماند و حرکت رو به جلوی خود را ادامه داد.
در این سال‌ها مدیران زیادی برای دبیرستان علامه حلی ۱۰ زحمت کشیده‌اند:
نام مدیر سال
حمید فتاح حبیبی 92-91
میر داود مقدسی 93-92
حمید رمضانی 93-92
محسن عربشاه 96-94
جلیل محمودی 96 تا به حال
علاوه بر زحمات این عزیزان، دبیرستان علامه حلی ۱۰ که در سال‌های اخیر به سبب نتایج درخشانش، همواره زبانزد و نمونه بوده است، دین سنگینی نسبت به معلمان و مشاوران گران‌قدری دارد كه همگی از ميان با تجربه ترين، فرهيخته‌ترين و دلسوزترين افراد انتخاب شده و همواره بی‌دریغ در راستای موفقیت‌های روزافزون دبیرستان، قدم برداشته‌اند. در این بین نقش معاونین آموزشی مدرسه که وظیفه‌ی برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و هدایت برنامه‌های آموزشی دبیرستان را بر عهده داشته‌اند، نقشی کتمان‌ناپذیر است. در این سال‌های درخشان، معاونت آموزشی دبیرستان، بر عهده‌ی اساتید زیر بوده است:
نام معاون سال
مهران ایازی 94-91
محمدرضا میبدی 95-94
پیمان اکبری 95 تا به حال
دبیرستان علامه حلی ۱۰ که در آستانه‌ی ده سالگی قرار دارد، طبق آماری که از نتایج فوق‌العاده این مرکز فرهنگی-آموزشی موجود است، از اولین سال‌های تأسیسش تا به امروز، همواره روندی صعودی و رو به جلو داشته و امروز نیز بیش از پیش و پیرو اهداف سند تحول آموزش و پرورش، در اندیشه‌ی اعتلای هر چه بیش‌تر و حداکثری در زمینه‌های علمی، فرهنگی و پرورشی گوناگون است.
یقینا موفقیت‌های بی‌نظیر علامه حلی ۱۰ در سال‌های اخیر، حاصل کار گروهی همه‌ی عزیزان همکار در این مجموعه بوده است. علاوه بر این، نقش اولیای دانش‌آموزان نیز در این سال‌های درخشان، نقشی پررنگ و حیاتی بوده و بی تعامل سازنده‌ با ایشان، موفقیت‌های دبیرستان علامه حلی ۱۰، میسر نمی‌شد. با وجود موفقیت‌های روز افزون و بی نظیر علامه حلی ۱۰، همچنان می‌توان به روند رو به رشد دبیرستان امیدوار بود. مدیریت، کادر آموزشی و دیگر مربیان و اساتید مدرسه که همواره در جهت رشد شخصیتی و علمی دانش‌آموزان قدم برداشته‌اند، یقین دارند که با تعامل سازنده با اولیاست که می‌توان به قله‌های رفیع‌تری چشم داشت؛ امید است با عنایت خداوند منان و در سایه‌ی حمایت‌های بی دریغ اولیای دانش‌آموزان و همه‌ی بزرگوارانی که در این سال‌ها دست یاری دبیرستان علامه حلی ۱۰ را فشرده‌اند_ به ویژه همراهان و همکاران عزیزمان در آموزش و پرورش_ بتوانیم ظرفیت موجود به واسطه‌ی حضور دانش‌آموزان مستعد و تیزهوش را بالفعل کرده و گامی بلند در ساختن آینده‌ی میهن اسلامی عزیزمان برداریم.