پنجشنبه 31 تير 1395 ساعت 10:28 2016-7-21 10:28:37
شناسه محتوا : 270
کسب دو عنوان نائب قهرمانی و چهارمی توسط تیم روباتیک دبیرستان در مسابقات جهانی آلمان (RoboCup 2016 Leipzig) را به خانواده بزرگ علامه حلی 10 پاسداران تبریک عرض می نمائیم.
کسب دو عنوان نائب قهرمانی و چهارمی توسط تیم روباتیک دبیرستان در مسابقات جهانی آلمان (RoboCup 2016 Leipzig) را به خانواده بزرگ علامه حلی 10 پاسداران تبریک عرض می نمائیم.

مسابقات جهانی روباتیک امسال در کشور آلمان و شهر صنعتی  leipzig برگزار شد. 

تیم روباتیک دبیرستان علامه حلی 10 که با قهرمانی در مسابقات آزاد ایران 2016 (iranopen) و سهمیه ورود به مسابقات جهانی آلمان را کسب کرده بود با دو سهمیه لیگ های سبک وزن و وزن آزاد در بخش روبات های فوتبالیست شرکت کرد و با تعدادی از تیم های شرکت کننده به صورت انفرادی و گروهی به رقابت پرداختند.

در بخش انفرادی ( بازی های لیگ سبک وزن و لیگ وزن آزاد ) که شامل 7 راند بود تیم دبیرستان علامه حلی 10 (AFRA)  توانست در بین 25 تیم شرکت کننده ، مقام چهارم جهان را کسب کند .

در بخش گروهی( بازی های لیگ سبک وزن و لیگ وزن آزاد ) نیز تیم ایران با تیم هایی مانند تایوان ، ژاپن و اتریش هم گروه بود که در این بخش توانست به مقام نائب قهرمانی جهان مسابقات دست یابد.

لازم به ذکر است به دلیل میزبانی آلمان و دواری آلمانی ها در این مسابقات ، کیفیت بازی ها در مواردی به دلیل داوری های جانب دارانه کاهش می یافت که باعث می شد نتیجه بازی های حساس و برابر به داوری وابسته باشد!

از دیگر نکات مهم در این مسابقات ، تکنولوژی بالاتر و طراحی های پیشرفته تر کشور های دیگر بود که بیش از پیش نشان دهنده خلاقیت دانش اموزان ایرانی است که تقریبا با دست خالی به این میدان پا به عرصه رقابت گذاشتند و با همه این نابرابری ها توانستند دو مقام ناوب قهرمانی و دو مقام چهارمی کسب نمایند.

در انتها این نکته نیز قابل ذکر است که این مسابقات همزمان با شب های قدر و ماه مبارک رمضان بود که گروه اعزامی از دبیرستان علامه حلی 10 حضور فعالی در مراسم های کنسولگری ایران (ویژه شب های قدر) داشتند.

اعضای تیم دبیرستان عبارتند از محمد خشک دهان ، امیر رضا نجفی ، علیرضا نجفی و حمیدرضا هدایتی